Bushův pes Barney je hvězdou vánočního filmu

Popularita amerického prezidenta George Bushe padá kvůli válce v Iráku nezadržitelně dolů. Rozhodl se proto ukázat svoji lidskou tvář a nechal natočit vánoční video. Jeho hlavními hrdiny jsou dva skotští teriéři - pes Barney a fenka Beazley.

Nahrávka s názvem "A Very Beazley Christmas" se objevilo před pár dny na Barneyho osobní stránce.

Zápletka příběhu je prostá: popularita fenky Beazley nezadržitelně stoupá, což ovšem vadí odstrkovanému Barneymu. Pětiletého žárlivého psa ke všemu popichuje polovina lidí v Bílém domě a tak se rozhodne, že schová vánoční dárky pro Beazley.

Do "vyšetřování" se zapojí i první muž USA. "Vysvětli mi, Barney, proč si schoval dárky pro Beazley," domlouvá otcovsky svému psovi. "Oba jste důležitou součástí naší rodiny," dodává. Vše samozřejmě končí happyendem a smířením rivalů.

Ve vánočním filmu si zahrálo i několik ministrů Bushovy vlády. Nechybí mezi nimi šéf amerických financí John Snow. "Viděl jsem Beazley v televizi a vypadala vážně skvěle. Měl by sis z ní vzít ponaučení," radí ve filmu Barneymu.

Prezidentský pár prostřednictvím videa umožnil lidem po celém světě nahlédnout do zákulisí Bílého domu, ovšem ze psího pohledu. Během necelých deseti minut tak mohou virtuální návštěvníci navštívit kuchyň či Oválnou pracovnu.