Tančící psi roztleskali Letnou 

Období mezi Třemi králi a Popeléční středou patří plesům, taneční zábavám a podobným radovánkám Je masopust, a je tedy čas se bavit Řekne-li se tanec, představí si většina lidí krásné dámské róby, pán) v černých šatech a zářící sály.
O tom, že se může provozoval i méně tradičním způsobem, se dále přesvědčit poslední únorovou neděli v basketbalové hale Sparty. Probíhal tady v pořadí již třetí ročník DOG DANCING SHOW PRAGUE 2006.
V doslovném překladu znamená DOG DANCING tančící psy a pod pro někoho trochu složitým názvem se skrývá mezinárodní soutěž, která by se dala možná trochu přirovnal svým průběhem ke krasobruslení Soutěžilo se v kategorii open, kde tým tvořila dvojice člověk a pes a v kategorii trio, kde člověka pro změnu doprovázeli psi dva.

Povinné cviky

V prvním kole se museli soutěžící vyrovnat s povinnými cviky. V nabídce byly čtyři - slalom, otočka, plazení a couvání. Ve druhém kole předváděn soutěžící krátkou sestavu. Pravidla přesně vymezovala čas, který se měl pohybovat v rozmezí dvou minut s půlminutovou tolerancí. Mimo času byl ještě vysloven požadavek, že v průběhu krátké sestavy musí být použita rekvizita,
Proti minulému ročníku měli soutěžící situaci trochu ztíženou. Loni se tančilo s květinou, letos byla požadována židle nebo cokoli jiného, na čem se dá sedět. Bylo vidět, že psy doprovázeli lidé se smyslem pro humor. Tančilo se s židlemi, stoličkami, s lenoškou, a protože soutěžily dívky a dámy, přišly ke slovu i dopravní prostředky čarodějnic. Smetáky a košťata.

Promyšlený příběh

Do třetího kola nastupovalo dvanáct nejlepších dvojic a dvě tria. Každý měl právo předvést volnou
sestavu, a to bez omezeni. Volné sestavy měly vynikající úroveň. Ve většině případů se nejednalo o sled za doprovodu hudby prováděných cviků, ale o promyšlený tanec, vyjadřující nějaký děj nebo spíše příběh.
Diváci se mohli s dívenkou v pruhovaných podkolenkách, kterou doprovázela border kolie, vrátit do školních lavic, mohli se potěšit pohledem na princeznu s korunkou, kterou místo prince obdivoval pes, podívat se na paní učitelku a hodinu zeměpisu, ve které koulí globusu otáčeli dva psi. A také se děsit při pohledu na parafrázi filmu Vřískot. Tu předvedly Alena Smolíková
a border kolie Keysi. Volna sestaví v jejich podání byla ohromným zážitkem a nikoho nepřekvapilo, že právě tato dvojice celou soutěž vyhrála.

Šikovná miss

Na DOG DANCING SHOW PRAGUE 2006 se nejen tančilo, ale i povídalo a také malovalo. Kreslily dětí a téma bylo jasné: člověk a pes. „Život bez psa si nedovedu představit," říká Miroslava Košťanová, které popadl úkol vybrat nejkrásnější z obrázků.
Příznivci soutěží o královnu krásy v ní poznali 1. vicemiss z České Miss 2006. Kynologové o ní vědí, že toho o psech hodně ví, že má německou ovčačku, že s ní složila řadu zkoušek a že zkušenosti s tím, jak se člověk cítí při veřejném vystoupení, sbírala při soutěžích mladých vystavovatelů na národních a mezinárodních výstavách psů.
Jak se pracuje se psem, si vyzkoušel jeden z moderátorů - herec Mario Kubec. Povinný cvik slalom zvládl s border kolií Bearnym výborně. Na dotaz, zda se příští rok zúčastní jako aktivní soutěžící ale odpověděl: „Moc se mně to líbí, obdivuji to, co jsem dnes viděl, ale soutěžit bych nemohl. Měl bych totiž strach, že to psovi zkazím."