V Kalifornii zemřel nejošklivější pes světa

Krátce před svými 15. narozeninami zemřel v kalifornské Santa Barbaře nejošklivější pes světa. Díky své děsivé vizáži se naháč s křivými zuby a řídkými chomáči chlupů na kostnaté hlavě zúčastnil mnoha televizních show, vozil se v limuzínách a brzy se měl stát také filmovou hvězdou
 

Čistokrevný čínský naháč Sam zemřel v pátek. "Myslím, že žádný další Sam už nebude," řekla ke skonu svého miláčka jeho majitelka Susan Lockheedová. "Někteří lidé si asi řeknou, že je to dobře," dodala podle agentury AP.

Nikterak roztomilý pes se stal mezinárodní celebritou poté, co byl třikrát za sebou vyhlášen nejošklivějším zvířetem světa. Vystupoval v japonské televizní show i v novozélandském rozhlase. Vyšel o něm článek v bulvárním britském deníku Daily Mirror.

Sam si zvykl na noclehy v luxusních hotelech, jízdy v drahých limuzínách. Packou mu potřásl dokonce americký milionář Donald Trump.

Zkrátka nezůstala ani Samova panička. Na nevábné vizáži svého mazlíčka postavila byznys - prodává trička, kalendáře či hrnky s podobiznou malého šeredy. Kdyby nezemřel, stal by se ošklivec brzy i filmovou hvězdou. Do svého seriálu o nejohavnějších zvířecích druzích ho chtěl zařadit dokumentární kanál Discovery.

Susan Lockheedová se Sama ujala před šesti lety. Jeho vizáží byla podle svých slov zpočátku vyděšena, brzy si ho však zamilovala. Ne tak její tehdejší partner, který se s ní kvůli němu rozešel.

Lockheedová listu Santa Barbara News-Press svěřila, že svého mazlíčka sama usmrtila po tom, co jí veterinář řekl, že mu selhává srdce.